Yangın
Söndürme
Güvenlik
Sistemleri
AIS & Radar
Sistemleri
Hizmetlerimiz Referanslarımız İletişim
       

GÜVENLİK SİSTEMLERİ » KABLOSUZ GÜVENLİK SİSTEMİ


Kablosuz Alarm sistemleri villalar,konutlar ve küçük işyerlerinde kullanılmakta olan güvenlik sistemlerini kapsar.

Sistemler, kablolu ya da tümüyle kablosuz olarak oluşturulabilir. Güvenlik sistemleri çoğunlukla, hareket dedektörlerinden (insan hareketlerini algılar), kapı ve pencerelere yerleştirilen magnetik kontaklardan, cam kırılma sesine duyarlı sensörlerden, doğal gaz ya da yangın dedektörlerinden ve su basması halinde alarma geçen su dedektörlerinden oluşur.Daha özel binalarda, ilave aktif bariyerler vs. sisteme eklenir. Bütün bu dedektörleri izleyen bir kontrol paneli, alarm anında sisteme bağlı sirenleri çaldırabilir, eğer bağlı ise bir merkezi alarm istasyonuna bilgi gönderir ya da sizin belirlediğiniz telefonları arayabilir ve hatta küçük bir otomasyon sistemi olarak, önceden belirlediğiniz işlemleri otomatik olarak yapabilir.

Sistem Elemanları ;
Kablosuz Paneller tüm özellikleri programlanabilen, hem kablolu hem de kablosuz dedektörler ve diğer ekipmanlarla çalışabilen, 4 zon kablolu ve 16 çift zon kablosuz dedektöre kadar genişleyebilen ve hatta ilave kablosuz sistemlerle (network) alt sistem olarak genişleme imkanı tanıyan hibrid bir güvenlik kontrol panelidir. Sistem 2 bağımsız ve bir ortak bölüme ayrılabilir. Kendisine bağlı veya kablosuz olarak tanıtılmış tüm ekipmanları, sürekli olarak, radyo frekans bozulmalarına, ekipmanların besleme sorunlarına ve sabotaj ihtimaline karşı denetler. Sistemin programlanması, bir kontrol tuş takımı ya da panele bağlı bir bilgisayar tarafından yapılabilir. Kontrol panelindeki iletişim modülü, bir izleme istasyonu ya da bir bilgisayarla iletişime geçebilir ya da sesli mesaj ve sayısal mesaj gönderebilir.

GSM arayıcı, kablosuz alarm kontrol panelleri ile GSM şebekesi üzerinden bağlantı sağlamak için kullanılır. Çalışacağı GSM operatörü sim kart sayesinde belirlenmiş olur. GSM modülü alarm kontrol paneline aşağıdaki özellikleri sağlar.
8 telefona SMS gönderebilme;
Tanıtılmış bir numarayı arama ve sesli bir mesaj okuma;
1 yada 2 Merkezi gözlem istasyonuna bilgi transferi;

Bir cep telefonu veya SMS web sitesi üzerinden gönderilecek SMS yardımıyla alarm sisteminin uzaktan kontrol ve kumandasına olanak verme;
Cep yada ev telefonlarının tuş takımlarıyla sistemin uzaktan kontrolü ve programlanması;
Ev yada cep telefonları üzerinden ısı,ışık vb. kontrolüne olanak verme;
Üzerine yerleştirilecek bir telefonla telefon görüşmesi olanağı;
Yüksek güvenilirlikli web sitesi üzerinden alarm sistemi kontrolü ve izleme olanağı

Kablosuz pasif infrared hareket dedektörü (P.I.R), ortamdaki insan hareketlerini sisteme bildirir. Kontrol panelinin bu duruma ani veya gecikmeli olarak tepki vermesi ayarlanabilir. Dedektörde kullanılan sayısal işleme teknolojisi, yanlış alarmlara karşı büyük bir güvenlik sağlar.  Dedektör düzenli olarak denetleme işleminden geçer ve ayrıca içindeki sabotaj koruma sensörleri, dedektörün kapağının açılması yada yerinden sökülmesi hallerinde sistemi alarm durumuna geçirir.

Kablosuz magnetik kapı ve pencere dedektörü üzerindeki kontak sayesinde kapı veya pencerenin açılması halini alarm durumuna dönüştürür. Tepkinin ani yada gecikmeli olması ayarlanabilir. Diğer bir özelliği ise 2 ayrı girişe daha sahip olmasıdır.Bu girişler kablolu sensörlerin bu ünite üzerinden panele bağlanmasını sağlar. Dedektör düzenli olarak denetleme işleminden geçer ve ayrıca içindeki sabotaj koruma sensörleri, dedektörün kapağının açılması yada yerinden sökülmesi hallerinde sistemi alarm durumuna geçirir.

Akustik cam kırılma dedektörü, oda içindeki pencere sayısına bağlı kalmadan, bir odayı cam kırılma sesine karşı koruması altına alır. Dijital sinyal işleme(DSP) ile kombine edilmiş çift algılama metodu (hava basıncı ve ses analizi), her tip cam kırılmasına karşı yüksek duyarlılık getirmektedir. (Düz, Temperli, Lamine, Telli).  Dedektör düzenli olarak denetleme işleminden geçer ve ayrıca içindeki sabotaj koruma sensörleri,dedektörün kapagının açılması yada yerinden sökülmesi hallerinde sistemi alarm durumuna geçirir.

Kablosuz duman detektörü, dumanı algılayarak kontrol paneline kablosuz bilgi gönderir. Aynı zamanda içindeki siren vasıtasıyla yakındaki kişilerin acil uyarılmasını sağlar.

Gaz dedektörleri doğal gaz, propan, butan gibi patlayıcı gazları algılayan bir kablosuz gaz dedektörüdür. Aynı zamanda içindeki siren vasıtasıyla yakındaki kişilerin acil uyarılmasını sağlar. Dedektör içindeki çıkış rölesi kullanılarak, gaz kaçağı durumunda gaz vanaları kapatılabilir

Su baskın ve seviye dedektörleri su kaçaklarını algılayan,bir panelden bağımsız olarak çalışabilen ancak ja-60N magnetik kontak girişi kullanılarak kablosuz hale getirilebilen bir dedektördür.Aynı zamanda içindeki siren vasıtasıyla yakındaki kişilerin acil uyarılmasını sağlar.

Kablosuz harici siren kontrol paneli ile kablosuz haberleşen, sabotaj korumalı, içinde bulunan aküsü ve şarj devresi sayesinde sabotaj hallerinde bile çalması engellenemeyen flaşörlü bir dış ortam (harici) sirendir.105 db ses çıkışına sahip sirenler hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Diğer ürün ve cihazlar için bizimle irtibat kurunuz.

Bizden Haberler

AIS Cihazı Takılacak Tekneler için UYARI !
Sektörde Yetkili Bayiliği olmayan bazı kişi ve şirketlerin fatura kesip ödeme aldıkları halde,sistemin teslimatı ve montaj işlemini yapmadıkları, bu sebepten bazı tekne sahiplerinin zor durumda kaldıkları ile ilgili olarak Denizcilik Müsteşarlığı uyarı yazısı yayınlamıştır.AIS Class-B sistemi taktırmak isteyenlerin,Cihazı aldıkları firmanın Yetkili Satış ve Servis olduğu konusuna dikkat etmeleri ileride sorun yaşamamaları için önemlidir.Tekne sahipleri ve Kaptanlara duyurulur...


CCTV Kamera ve Tüm Alarm Sistemlerinde Kredi Kartına 12 aya kadar taksit imkanı, ayrıntılı bilgi için bizi arayınız...

Teknelere AIS Zorunluluğu
AIS Class-B Otomatik Tanımlama Sistemi zorunluluğu 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlıyor.Özellikle MMSI numarası olmayan teknelerin başvurularını bir an önce yapması gerekmektedir. Ayrıntılar...

Kampanya
Söndürme ve Yangın Algılama Sistemlerinin bakım ve servislerinde kampanya.Özel indirimler için bizi arayınız…
Paket Servis İndirimleri !!!
Payroteknik setleri, Cansalları ve Yangın Söndürücüler için paket servis işlerinde özel indirimler için bizi arayın...
Doğru olanı yapın !!!
Teknenizin kalbi olan makina dairesinde Otomatik Söndürme Sistemi varmı ?
Varsa yeterli kapasitedemi ?
Acil bir durumda işe yararmı ?
Öğrenmek ve ücretsiz kontrol için bizi arayın...


Misyon ve Vizyonumuz

'Çok Geç Olmadan' prensibini ilke olarak benimseyen POYRAZ Yangın Söndürme ve Koruma Sistemleri Ltd., sektörü ile ilgili her konuda müşterilerine hizmet vermektedir.

Devamı...İşyerleri,Fabrikalar,Depolar :
Portatif Söndürücüler haricinde yangın için yeterli bir su rezervi bulundurulmalı, yangın dolabında hortum, rekor ve lanslar tesisata bağlı ve her an kullanıma hazır ve şehir itfaiyesi ile aynı standartta olmalı, otomatik ihbar, alarm ve algılama ile söndürme sistemi varsa bakımlı ve çalışır konumda olmalıdır.

Konutlarda,Yaşam Mahallerinde :
Her katta en az 1 adet 6 kg'lık, mutfaklarda ise 2 kg'lık ABC tipi Kuru Kimyevi Tozlu söndürücü bulundurmalıdır.

Motorlu Araçlarda :
Özel otomobillerde en az 1 adet 1 veya 2 kg'lık, oturma yeri (14) kişiye kadar olan araçlarda 1 adet 6 kg'lık, tehlikeli madde taşıyan araçlarda ve oturma yeri 14 kişiden fazla olan otobüslerde, biri ön biri arka bölgede olmak üzere 2 adet 6 kg'lık (ABC Kuru Kimyevi Tozlu) yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır.

Not: Yangın söndürme cihazlarının CE'li olması ve periyodik bakımlarının zamanında yaptırılması şarttır.

   

POYRAZ Yangın ve Güvenlik Sistemleri - Cumhuriyet Mahallesi 48310 Göcek,MUĞLA Tel: (0 252) 645 2842 & 645 2610 | Faks: 645 1081