Yangın
Söndürme
Güvenlik
Sistemleri
AIS & Radar
Sistemleri
Hizmetlerimiz Referanslarımız İletişim
       

HİZMETLERİMİZ


» Söndürme Sistemleri Dolum ve Bakım
Birçok kişi portatif cihazlar ile yangın söndürülemiyeceğini düşünmektedir. Oysa bu cihazların amacı kontrolden çıkmış bir yangın ile mücadele değil erken fark edilen yangınların büyüyerek kontrolden çıkmasını engellemektir. Bu sebeple tüm yaşam alanlarında ve yangın riski taşıyan mahallerde yangın söndürücü bulundurmak yasal bir zorunluluktur. Yangın Söndürücülerin çalışır durumda olmasını sağlamakta tüketicinin sorumluluğundadır. Özellikle büyük binalar, otel ve tatil köyleri gibi yerlerde yangın güvenliği konusunda mutlaka yetkili birisi bulunmalıdır. Bu aşamada Firmamız devreye girerek bu yükü sizinle paylaşmaktadır. İşletmenizde bulunan Kuru Kimyasal Tozlu, Karbondioksit, Köpüklü Halon alternatifi gazlı yangın söndürücüleri yerinden alarak titiz bir kontrol işleminin ardından ;

5 Yılını doldurmuş olan tüpler Hidrostatik test makinasında test edilir.
Boyası dökülmüş ve korozyona uğramış tüplere boyama yapılır.
Valf, tetik, manometre kontrolleri yapılarak yerlerine monte edilir.
En kaliteli kimyasal içerikler ile tekrar dolum işlemi yapılır.

Ayrıca; 01.01.2004 tarihinden itibaren ülkemizdede zorunlu hale gelen Avrupa Birliği Kalite onayı CE belgesine sahip Yangın Söndürücülerin bayiliği, satışı ve bakımlarını yapmaktayız. CE Belgesi (Confirmitee Europeenne) bir ürünün sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicinin korunmasına yönelik standartlara uygun olduğunu belirten Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından kabul gören kalite belgesidir.
 

Firmamız Kurulu sprikler sistemlerin bakımlarını Ulturasonik cihazlarla yapmakta, hiçbir ekipmanı yerinden sökmeden çalışırlığını garanti altına almaktayız. Büyük tekne ve gemilerdede aynı şekilde sabit sistem bakım dolumları yapılabilmekte, böylelikle hem zaman tasarrufu sağlanmış hemde ağır ekipmanları yerinden sökerken meydana gelebilecek hasarlarda önlenmiş olmaktadır.

Firmamız birçok kurum ve kuruluşa yangın ve yangın önleme konularında teorik ve pratik olarak genel eğitim vermekte, çalışanların portatif söndürücülerle yangına nasıl müdahale edeceği konularında bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır.

Bizden Haberler

AIS Cihazı Takılacak Tekneler için UYARI !
Sektörde Yetkili Bayiliği olmayan bazı kişi ve şirketlerin fatura kesip ödeme aldıkları halde,sistemin teslimatı ve montaj işlemini yapmadıkları, bu sebepten bazı tekne sahiplerinin zor durumda kaldıkları ile ilgili olarak Denizcilik Müsteşarlığı uyarı yazısı yayınlamıştır.AIS Class-B sistemi taktırmak isteyenlerin,Cihazı aldıkları firmanın Yetkili Satış ve Servis olduğu konusuna dikkat etmeleri ileride sorun yaşamamaları için önemlidir.Tekne sahipleri ve Kaptanlara duyurulur...


CCTV Kamera ve Tüm Alarm Sistemlerinde Kredi Kartına 12 aya kadar taksit imkanı, ayrıntılı bilgi için bizi arayınız...

Teknelere AIS Zorunluluğu
AIS Class-B Otomatik Tanımlama Sistemi zorunluluğu 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlıyor.Özellikle MMSI numarası olmayan teknelerin başvurularını bir an önce yapması gerekmektedir. Ayrıntılar...

Kampanya
Söndürme ve Yangın Algılama Sistemlerinin bakım ve servislerinde kampanya.Özel indirimler için bizi arayınız…
Paket Servis İndirimleri !!!
Payroteknik setleri, Cansalları ve Yangın Söndürücüler için paket servis işlerinde özel indirimler için bizi arayın...
Doğru olanı yapın !!!
Teknenizin kalbi olan makina dairesinde Otomatik Söndürme Sistemi varmı ?
Varsa yeterli kapasitedemi ?
Acil bir durumda işe yararmı ?
Öğrenmek ve ücretsiz kontrol için bizi arayın...


Misyon ve Vizyonumuz

'Çok Geç Olmadan' prensibini ilke olarak benimseyen POYRAZ Yangın Söndürme ve Koruma Sistemleri Ltd., sektörü ile ilgili her konuda müşterilerine hizmet vermektedir.

Devamı...İşyerleri,Fabrikalar,Depolar :
Portatif Söndürücüler haricinde yangın için yeterli bir su rezervi bulundurulmalı, yangın dolabında hortum, rekor ve lanslar tesisata bağlı ve her an kullanıma hazır ve şehir itfaiyesi ile aynı standartta olmalı, otomatik ihbar, alarm ve algılama ile söndürme sistemi varsa bakımlı ve çalışır konumda olmalıdır.

Konutlarda,Yaşam Mahallerinde :
Her katta en az 1 adet 6 kg'lık, mutfaklarda ise 2 kg'lık ABC tipi Kuru Kimyevi Tozlu söndürücü bulundurmalıdır.

Motorlu Araçlarda :
Özel otomobillerde en az 1 adet 1 veya 2 kg'lık, oturma yeri (14) kişiye kadar olan araçlarda 1 adet 6 kg'lık, tehlikeli madde taşıyan araçlarda ve oturma yeri 14 kişiden fazla olan otobüslerde, biri ön biri arka bölgede olmak üzere 2 adet 6 kg'lık (ABC Kuru Kimyevi Tozlu) yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır.

Not: Yangın söndürme cihazlarının CE'li olması ve periyodik bakımlarının zamanında yaptırılması şarttır.

   

POYRAZ Yangın ve Güvenlik Sistemleri - Cumhuriyet Mahallesi 48310 Göcek,MUĞLA Tel: (0 252) 645 2842 & 645 2610 | Faks: 645 1081