Yangın
Söndürme
Güvenlik
Sistemleri
AIS & Radar
Sistemleri
Hizmetlerimiz Referanslarımız İletişim
       

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ


» Otomatik Söndürme Sistemleri

Firmamız özellikle yüksek yangın riski taşıyan ; mutfaklar, jeneratör-makina daireleri elektronik sistem kontrol odaları, bilgi işlem merkezlerine manuel veya otomatik söndürme sistemleri kurmakta ve bakımını yapmaktadır.

Açık alev veya yoğun duman altında devreye giren bu sistemler başlangıç halindeki bir yangına çevrede kimse olmasa bile anında müdahale ederek yayılmasını ve diğer birimlere sıçramasına müsaade etmeden söndürmektedir. Bu yüzden Sabit sistemler büyük tesisler ve değerli ekipmanların korunmasında çok büyük önem arz ederler.
 

KARBONDİOKSİT, FM 200, NAF S-3 GAZLI yada KÖPÜKLÜ SİSTEMLER koruma altına alınacak yerin özelliklerine göre seçilerek uygulamaya konulur.

Bu sistemler manuel , yarı otomatik veya tam otomatik olarak projelendirilip kurulumu yapılabilir.

 


» Portatif Yangın Söndürücüler
Kullanılacakları yere göre değişik söndürme kimyasallarına sahip portatif söndürücüler başlamakta olan bir yangına müdahalede en kolay ve etkin yoldur.

a b c sınıfı risk taşıyan yerler için 1,2,4,6,12kg portatif, 25,50kg arabalı tipte kuru kimyasal tozlu yangın söndürücüler kimyasal tozların %40 ile %90'lık map oranları arasında söndürme kabiliyetleri değişebilmektedir.

b c sınıfı yangın riski olan yerler için 2,5,10kg portatif 20,30,45kg arabalı kapasiteli karbondioksit 1,2,4,6,12kg kapasiteli halokarbon ve köpüklü portatif söndürücü seçenekleri mevcuttur.

Ücretsiz riskli bölge tespiti ve keşif için firmamızdan randevu alabilirsiniz.


»
Yangın Dolapları
Koruma altına alınması gereken açık alanlarda ve büyük mevkiilerde uygulamaya konulan ana fabrikamız imalatı olan TS 671-1 Standartında yangın hortum ve dolapları ile ilgili projelerimiz ve uygulamalarımız mevcuttur.

Yangın Dolapları sadece hortum için olabildiği gibi yangın söndürme cihazlı modellerimizde bir olay anında ilk müdahale açısından kullanıcılara fayda sağlamaktadır.

Dolap tipleri ve içerikleri kullanılacak bölgeye ,risk durumuna veya müşteri isteğine göre değiştirilebilir olup ayrıca işe özel uygulamalarda yapılmaktadır.
 


»
Yangın Alarm ve Uyarı Sistemleri
Erken uyarı ve Merkezi uyarı sistemleri özellikle otel, tatil köyü işletmeler gibi kalabalık insan topluluklarının bulundukları yerlerde can ve mal güvenliği açısından çok büyük önem arz ederler. Herhangi bir tehlike anında birimlerin tek tek haberdar edilip boşaltılması çok önemli zaman kayıplarına sebep olur.

 

Oysaki yangın alarm ve uyarı sistemleri tüm birimlerin aynı anda tehlikenin farkına varmalarını ve gerekli önlemleri alıp tehlike mahallinin kısa sürede boşaltılarak can güvenliğinin sağlanmasına yardımcı

olurlar.


Aynı şekilde çalışma saatleri dışında veya kimsenin bulunmadığı ortamlarda meydana gelecek herhangi bir yangını haber vererek kısa sürede olaya müdahale edilmesini sağlar. Diğer taraftan sistemin özelliklerine göre itfaiye ve yetkili merciileri otomatik olarak telefon ile arayarak daha önceden kaydedilmiş tehlike uyarısı bildirerek zaman kazandırmış olur.»
Koruma ve Uyarı Ekipmanları
Bir tehlike anında kaçış için uygun alan bulunamaması halinde can güvenliği tehlikeye girebilir.Kaldıki birçok yangın esnasında bu tür malzemelerin olmayışı sebebiyle ortamdan uzaklaşmak mümkün olmamaktadır. Hatta yaşanan panik balkon ve pencerelerden atlayıp yaralanmalara sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı gaz maskeleri kaçış ve kurtarma için gerekli malzemelerdir. Karbonmonoksit zehirlenmelerinden kurtulmak için geliştirilmiş filitrelere sahip maskeler yoğun duman altında daha rahat hareket edilmesini sağlar. Kapalı devre solunum cihazları alev tehdidi olmayan ancak yoğun duman bulunan bölümlerde canlı kurtarma işlemi için idealdir. Geniş vizörlü tam yüz maskesi ile kullanılan bu ekipman uzun süreli kullanım sağlıyacak şekilde tasarlanmıştır.Hidrolik kesici ve ayırıcılar İtfaiyelerin, kurtarma timlerinin en büyük yardımcılarıdır. Yüksek kapasiteli kesme ve ayırma özelliklerine sahip bu ekipmanlar bir bölme içinde sıkışıp kalmış canlıların kurtarılmasında kullanılır. Acil kaçış ve yönlendirme ürünleri tehdit altındaki alandan en kısa sürede uzaklaşılmasını sağlaması sebebiyle tüm yaşam birimlerinde olması gerekmektedir. Acil çıkış kapıları, Yangın merdivenleri gibi kurtulma yollarını gösteren bu ürünler karanlıkta dahi yol gösterebilmesi için fosforlu yada dahili ışıklandırmalı imal edilirler.

Yangın güvenliği kesinlikle şakaya gelmez. Belki hayatınız boyunca bir kere ihtiyaç duyacağınız herhangi bir techizat veya cihazın o an çalışmaması sizin yada başka birilerinin hayatını tehlikeye sokabilir.

Bu sebeple ev ve işletmelerinizde alacağınız küçük önlemler büyük felaketlerin yaşanmasını engeller. Sonradan pişmanlık duymak yerine yangın güvenliği konusunda yeterli tedbiri sağlayarak kendiniz, sevdikleriniz, çalışanlarınız yada müşterilerinizin can ve mal güvenliğini sağlamak elinizde.
 

Bizden Haberler

AIS Cihazı Takılacak Tekneler için UYARI !
Sektörde Yetkili Bayiliği olmayan bazı kişi ve şirketlerin fatura kesip ödeme aldıkları halde,sistemin teslimatı ve montaj işlemini yapmadıkları, bu sebepten bazı tekne sahiplerinin zor durumda kaldıkları ile ilgili olarak Denizcilik Müsteşarlığı uyarı yazısı yayınlamıştır.AIS Class-B sistemi taktırmak isteyenlerin,Cihazı aldıkları firmanın Yetkili Satış ve Servis olduğu konusuna dikkat etmeleri ileride sorun yaşamamaları için önemlidir.Tekne sahipleri ve Kaptanlara duyurulur...


CCTV Kamera ve Tüm Alarm Sistemlerinde Kredi Kartına 12 aya kadar taksit imkanı, ayrıntılı bilgi için bizi arayınız...

Teknelere AIS Zorunluluğu
AIS Class-B Otomatik Tanımlama Sistemi zorunluluğu 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlıyor.Özellikle MMSI numarası olmayan teknelerin başvurularını bir an önce yapması gerekmektedir. Ayrıntılar...

Kampanya
Söndürme ve Yangın Algılama Sistemlerinin bakım ve servislerinde kampanya.Özel indirimler için bizi arayınız…
Paket Servis İndirimleri !!!
Payroteknik setleri, Cansalları ve Yangın Söndürücüler için paket servis işlerinde özel indirimler için bizi arayın...
Doğru olanı yapın !!!
Teknenizin kalbi olan makina dairesinde Otomatik Söndürme Sistemi varmı ?
Varsa yeterli kapasitedemi ?
Acil bir durumda işe yararmı ?
Öğrenmek ve ücretsiz kontrol için bizi arayın...


Misyon ve Vizyonumuz

'Çok Geç Olmadan' prensibini ilke olarak benimseyen POYRAZ Yangın Söndürme ve Koruma Sistemleri Ltd., sektörü ile ilgili her konuda müşterilerine hizmet vermektedir.

Devamı...İşyerleri,Fabrikalar,Depolar :
Portatif Söndürücüler haricinde yangın için yeterli bir su rezervi bulundurulmalı, yangın dolabında hortum, rekor ve lanslar tesisata bağlı ve her an kullanıma hazır ve şehir itfaiyesi ile aynı standartta olmalı, otomatik ihbar, alarm ve algılama ile söndürme sistemi varsa bakımlı ve çalışır konumda olmalıdır.

Konutlarda,Yaşam Mahallerinde :
Her katta en az 1 adet 6 kg'lık, mutfaklarda ise 2 kg'lık ABC tipi Kuru Kimyevi Tozlu söndürücü bulundurmalıdır.

Motorlu Araçlarda :
Özel otomobillerde en az 1 adet 1 veya 2 kg'lık, oturma yeri (14) kişiye kadar olan araçlarda 1 adet 6 kg'lık, tehlikeli madde taşıyan araçlarda ve oturma yeri 14 kişiden fazla olan otobüslerde, biri ön biri arka bölgede olmak üzere 2 adet 6 kg'lık (ABC Kuru Kimyevi Tozlu) yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır.

Not: Yangın söndürme cihazlarının CE'li olması ve periyodik bakımlarının zamanında yaptırılması şarttır.

   

POYRAZ Yangın ve Güvenlik Sistemleri - Cumhuriyet Mahallesi 48310 Göcek,MUĞLA Tel: (0 252) 645 2842 & 645 2610 | Faks: 645 1081